Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Wycieczka klasy 2c do Międzyrzecza

We wtorek 7 marca 2017r.  klasa II c wraz z wychowawcą  Małgorzatą Kuryś odwiedzili Komendę Powiatowa Policji oraz Powiatową Staż Pożarną w Międzyrzeczu. Podczas zwiedzania komisariatu policji dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów z różnych wydziałów, zobaczyć umundurowanie i sprzęt bojowy. Dużą atrakcją było odwiedzenie strzelnicy oraz miejsce pracy dyżurnego, który odpowiada za odbieranie telefonów alarmowych. Następnym punktem wycieczki był przystanek w straży pożarnej.  Dzieci poznały funkcje każdego  samochodu bojowego. Zapoznały się z pracą jaką wykonują strażacy. Wycieczka miała na celu utrwalić u dzieci zachowania oraz numery alarmowe w sytuacjach, które zagrażają im samym i otoczeniu.