Wycieczka klasy 2a do gabinetu stomatologicznego

W środę 15 marca klasa 2a z wychowawcą Zytą Wojciechowską wybrała się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego pani Wiesławy Świątczak.

Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani stomatolog pokazała dzieciom sprzęt oraz narzędzia, którymi codziennie posługuje się w swojej pracy: fotel dla pacjenta, zestaw narzędzi, kleszcze i wiele, wiele innych. Spotkanie to zrobiło na uczniach bardzo duże wrażenie. Na koniec spotkania dzieci serdecznie podziękowały pani stomatolog za miłe przyjęcie wręczając wiosenny doniczkowy kwiatek. Każde z dzieci otrzymało naklejki, natomiast do klasy kalendarz szczotkowań oraz książeczkę o higienie jamy ustnej . Wizyta ta zachęciła dzieci do dbania o swoje zęby i do częstszego odwiedzania stomatologa.

Autor: ZW