Spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką klasy 2c i 3b

W ramach działań Biblioteki Publicznej w Trzcielu 30 maja odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką.  Miało ono na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów klas II i III.

Wioletta Piasecka jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych. Autorka od pierwszej chwili nawiązała z dziećmi żywy i bezpośredni dialog. Przeprowadziła wiele zabaw integracyjnych. Ogromnym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyły się zagadki piłkarskie. Bardzo ważne było to, że dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Odgadywały zagadki, rozwiązywały mini konkursy, brały udział w teatrzyku kukiełkowym    i zadawały pytania. Po spotkaniu dzieci mogły zakupić książki i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki.

Autor: D. Kłosowska