Wycieczka klasy 2c do państwa Podrez

14 czerwca klasa 2c z panią Małgorzatą Kuryś wybrała się na pieszą wycieczkę do lasu i posiadłości państwa Podrez w Starym Folwarku. Celem wycieczki było przypomnienie i utrwalenie poznanych wiadomości o lesie i jego mieszkańcach, kształcenie postawy szacunku dla zwierząt i przyrody. Dzieci obcowały z przyrodą – obserwując, słuchając  i dotykając. Wiedziały, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie płoszyć zwierząt. Taka wycieczka to dobra okazja do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą.

Państwo Podrez wspaniale ugościli klasę i opiekunów towarzyszących (rodziców) w swojej posiadłości, która znajduje się w lesie. Wielką atrakcją dla dzieci były konie gospodarzy. Dzieci mogły zobaczyć je z bliska, pogłaskać i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o ich hodowli. Kolejną atrakcją był plac zabaw z trampoliną. Dzieci skakały, bawiły się i jeździły na rowerach. Gospodarze ugościli wszystkich pysznym ciastem i pieczoną kiełbasą. Dzieci zadowolone i z wypiekami na twarzach wróciły do szkoły.

Autor: MK