Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Wycieczka edukacyjna klasy 6b do Mniszek

Na początku października klasa 6b z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.

Z wielkim zainteresowaniem i uwagą obserwowały najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznały warsztaty ginących zawodów. Trasa zwiedzania połączona z zajęciami edukacyjnymi prowadziła przez  specjalnie przygotowane stanowiska - od kowala przez warsztat bednarsko - stolarski, szewski, garncarski, stanowisko praczki, pszczelarza do warsztatu wikliniarskiego. Dzieci przekonały się jak pracowali dawni rzemieślnicy, jakich narzędzi używali na co dzień, zwiedzały zabytkowe budynki folwarczne. Obserwowały pokaz prania, maglowania i prasowania. Największą atrakcją dla dzieci było lepienie z gliny na specjalnym kole wazoników. Widziały również pomieszczenie przyrodnicze ze zwierzętami, które można spotkać w naszych lasach. Po ciepłym posiłku, pełni wrażeń, zadowoleni wróciły do szkoły.

Autor: ZW