XXXIII Konkurs Krasomówczy

Uczennica Szkoły Podstawowej Dominika Skarżyńska reprezentowała nas na wojewódzkim etapie XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim. Tekst, który zaprezentowała opisywał wycieczkę do skansenu w Mniszkach.  Celem konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie u młodzieży szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Zadaniem konkursu jest również rozbudzanie zainteresowań krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do poznawania własnego regionu, jego historii, dorobku, zdobywanie wiedzy o Polsce i Polakach, wyszukiwanie tematów ciekawych krajoznawczo, a następnie ich prezentowanie. Starsze koleżanki Dominiki z gimnazjum zdobyły wyróżnienie, a Emilia Łukowski z gimnazjum została laureatką wojewódzkiego etapu XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego i będzie reprezentowała województwo na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w Legnicy.

Autor: K.F.