Wycieczka klasy 3a do lasu w towarzystwie leśniczego

W środę, 18 października dzieci z klasy 3a z wychowawcą Zytą Wojciechowską i leśniczym-myśliwym panem Hubertem Rajem oraz rodzicem, wybrały się do lasu na zajęcia z  przyrody. Obserwowały przyrodę jesienią, mówiły o kulturalnym zachowaniu się w lesie, który jest domem roślin i zwierząt.

Dzieci poznawały roślinność i jej piękne kolory, wsłuchiwały się w odgłosy przyrody. Dowiedziały się od pana leśniczego jak zbudowany jest las, jak nazywamy poszczególne jego warstwy. Potrafiły wymienić rośliny i zwierzęta w poszczególnych warstwach. Wymieniały dary, jakie  daje nam las. Zbierały grzyby i próbowały je nazwać. Wspólnie z panem leśniczym oglądały tropy zwierząt i uczyły się jak je rozpoznawać.

Po powrocie do szkoły miłym akcentem było rozdanie dzieciom przez pana leśniczego ilustracji tropów zwierząt oraz odblasków, długopisów i zakładek z motywem przyrodniczym.

Autor: ZW