Mikołajki w klasach III i koncert Marleny Szpigun

Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne.

Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze.

Niemniej jednak tego dnia w SP w Trzcielu od rana było gwarno, dzieci w napięciu wyczekiwały dźwięku dzwonków, nasłuchiwały przyjścia Tego  długo  Oczekiwanego Gościa. Już od ósmej rano, po pierwszym dzwonku słychać było „małe zamieszanie na korytarzu szkolnym”, a to św. Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami był gościem szczególnym w tym dniu w każdej klasie. Dzieci otrzymały prezenty, miały okazję zaśpiewać gościowi piosenkę oraz zrobić wspólne zdjęcie. Jak zawsze Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. W klasach pierwszych SP, kl. IIa i IIIa i IIIc Mikołaj pojawił się powtórnie, chyba rodzice dzieci napisali odpowiednią petycję…..:)))

Natomiast w klasie  IIIb po wizycie św. Mikołaja odbył się niecodzienny koncert. Marlena Szpiugun uczennica klasy IIIb i zarazem uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I st.w Międzyrzeczu dała koncert dla swoich rówieśników i dla klasy Ib wprowadzając nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na wiolonczeli zagrała piękne kolędy.

Marlenka Szpigun 20 listopada w Świebodzinie wygrała zostając LAUREATKĄ KONKURS „MINIATURA 2017”, był to OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRY NA INSTRUMECIE.

Marlenka utworem „Karuzela”J. S. Bacha wygrała sobie, rodzicom i nam wszystkim   I miejsce - GRATULACJE.

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku, ale na dobre i piękne chwile warto w życiu czekać jak również potrafić się nimi dzielić i cieszyć.

Autor: B.P.