Uczniowie klasy 2a rozpoczęli w styczniu podróż po świecie pieniędzy

Uczniowie klasy 2a rozpoczęli  w styczniu podróż po świecie pieniędzy. Projekt „ Od grosika do złotówki” jest skierowany do uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej, którzy będą go kontynuować w klasie trzeciej. Uczniowie wyruszyli w kosmiczną podróż na planetę Grosik. Ułożyli i zaakceptowali regulamin podróży, zbudowali kosmiczną rakietę, zaprojektowali Grosik, który będzie przewodnikiem po planecie. W trakcie zajęć podróżnicy nauczyli się śpiewać  piosenkę ”Od grosika do złotówki”, poznali podstawowe wiadomości o pieniądzach. Zajęcia sprawiły im sporo radości o czym świadczą uśmiechnięte buzie na zdjęciach.

CELE PROJEKTU:

• nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi i ustalania priorytetów przy ich wydawaniu czy oszczędzaniu,
  • nabycie wiedzy o finansowych aspektach różnorodnych zdarzeń,
  • nabycie przez uczniów umiejętności bezpiecznego zachowania się i unikania ryzyka, również w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni,
  • inspirowanie uczniów do realizowania  własnych pomysłów  z zachowaniem bezpieczeństwa,
  • wspomaganie ich samodzielności w uczeniu się,
  • rozbudzanie u dzieci ciekawości poznawczej oraz motywacji  do dalszej edukacji.

Autor: AG