Bezpieczne ferie zimowe uczniów klas I-III z Państwową Strażą Pożarną

W poniedziałek, 5 lutego, na tydzień przed feriami, wszystkich uczniów klas I-III odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Międzyrzecza. Celem spotkania była pogadanka poparta prezentacją multimedialną na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych oraz niesienia pierwszej pomocy.

Panowie najpierw przypomnieli o odpowiednim ubiorze, a następnie wspólnie z dziećmi omówili miejsca przeznaczone do zabawy (plac zabaw, podwórko, boisko sportowe, lodowisko sportowe). Pokazali slajdy i omówili również miejsca, w których nie należy się bawić i czego nie wolno robić, gdy spotkamy nieznajomego. Podsumowaniem spotkania było przypomnienie numerów alarmowych oraz udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Każde dziecko otrzymało ulotkę BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE oraz numery alarmowe.

Autor: ZW