Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Wycieczka klas pierwszych na przedstawienie teatralne

Uczniowie klas pierwszych ponownie wybrali się na przedstawienie teatralne do Nowego Tomyśla. Tym   razem oglądali przedstawienie pt. ”Ach, ta Pipi”. Dzieci poznały bardzo ciekawą historię małej Pipi. Dzięki niej przekonały się, co znaczy i jak ważna jest, szczególnie dzisiaj tolerancja. Dowiedziały się co znaczy prawdziwa przyjaźń. Przykład Pipi nauczył je, że czyjaś odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia oraz, że każdy człowiek zasługuje na szacunek. Dzięki kolorowym projekcjom multimedialnym mogły się znaleźć w krótkim czasie w wielu miejscach. W tym roku na scenie pojawiły się również niezwykle efektowne lalki teatralne. To interesujące przedstawienie z pewnością zachęci dzieci do przeczytania w książce innych przygód Pipi.

Autor: WS i DK