Pożegnanie szóstoklasistów

„Ile razem dróg przebytych…”

Ten cytat stał się hasłem tegorocznego zakończenia roku klasy szóstej, którą ukończyło 25 osób:

Kacper Brodziak

Magdalena Szkudlarek

Dagmara Walentowska

Nikola Wroniecka

W tym szczególnym dla naszych absolwentów momencie, była pani burmistrz- Maria Górna-Bobrowska, która wręczyła nagrodę dla Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej. W tym roku została nim Ewelina Falkowska, otrzymała ona także nagrodę za najwyższy uzyskany wynik na Sprawdzianie Szóstoklasisty (40 punktów), oraz za uzyskanie tytułu laureata na szczeblu wojewódzkim konkursu przyrodniczego, a także zdobycie tytułu wicemistrza powiatu w konkursie ortograficznym. Najlepszym  Sportowcem został Kacper Brodziak. Najwyższą średnią i świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali: Ewelina Falkowska, Kacper Brodziak, Robert Kaczmarek, Kasia Klus i Robert Skarżyński. Nagrodzono także uczniów, uczęszczających na zajęcia GOKiS,  biorących aktywny udział w zajęciach sportowych,  reprezentujących szkołę w konkursach piosenki, osiągających najwyższe czytelnictwo, za pracę w Samorządzie Szkolnym, za aktywną pracę na rzecz świetlicy szkolnej.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni- pani Joanny Gwiazdy, przygotowali część artystyczną, w której prześledziliśmy ich drogę w murach szkoły od pierwszej klasy, pasowania,  poprzez wszystkie ważniejsze wydarzenia, w których uczestniczyli: apele, wycieczki, święta i uroczystości szkolne. Zaprezentowali talenty, które w tym czasie rozwinęli- w pokazie tanecznym, przygotowanym przez panią Agnieszkę Białowąs, wystąpili uczniowie,  uczęszczający na zajęcia do GOKiS w Trzcielu. Kasia Klus dostarczyła rodzicom wielu wzruszeń, wykonując piosenkę „Cudownych rodziców mam”, a Robert Kaczmarek zaprezentował piosenkę „Lubię wracać do tych miejsc”. Uczniowie Szkoły Muzycznej w Zbąszyniu: Ewelina Falkowska, Julia Janeczek i Robert Kaczmarek uatrakcyjnili uroczystość prezentując przygotowane przez siebie utwory. Na zakończenie rodzice wnieśli ogromny tort, który dołączyli do podziękowań.