Projekt Edukacyjny pt. „Kreatywne prace plastyczne"

Projekt Edukacyjny pt. "Kreatywne prace plastyczne"
Projekt jest organizowany w roku szkolnym 2022/2023 - III edycja oraz w roku szkolnym 2023/2024- IV edycja
Koordynator projektu: Izabela Załucka

Cele główne:

* Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez działania plastyczne.

* Arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego.

* Inicjowanie i promowanie twórczości plastycznej we  współpracy z nauczycielami/pedagogami/terapeutami prowadzącymi projekt.

Organizatorką i pomysłodawczynią projektu jest autorka najpopularniejszego w Polsce edukacyjnego bloga plastycznego - "Kreatywne prace plastyczne".

Wiosenne żonkile

Wiosenne żonkile wykonane przez uczniów klasy 1b w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. "Kreatywne Prace Plastyczne".

Bałwanki

Bałwanki z gazety na tle malowanym pod folią, to kolejne zadanie z projektu "Kreatywne Prace Plastyczne", realizowanego przez klasę I b.

"Kreatywne prace plastyczne"- zadanie październikowe

Zadanie październikowe-  wielokolorowy papier artystyczny drukowany folią bąbelkową.

"Słoneczniki"- realizacja projektu edukacyjnego

Klasa I b realizuje w roku szkolnym 2022/2023 Projekt Edukacyjny „Kreatywne Prace Plastyczne". Dzieci wykonały już pierwsze zadanie- słoneczniki malowane farbami na podkładzie higienicznym.