Pasowanie na uczniów klas I w Szkole Podstawowej w Trzcielu

Wśród pierwszaków chodzą słuchy,

narzekają więc maluch,

Powtarzają niewesoło:

Ślub będziemy brać ze szkołą!

Chciał uciekać Grzesio mały,

Ale Konrad, człek bywały,

Wytłumaczył mu : kolego

Ślubowanie – to jest coś innego

Musisz przyrzec, że bez przerwy

Będziesz dbał o pani nerwy

Będziesz uczył się starannie,

Zachowywał nienagannie,

Gdy umowa taka stanie,

To jest właśnie ślubowanie!

17 października 2014 roku zobaczyliśmy bardzo przejętych pierwszoklasistów, którzy przez dłuższy czas przygotowywali się do bardzo ważnej uroczystości- pasowania na ucznia. Na salę gimnastyczną, pełną równie przejętych rodziców, zostali przyprowadzeni przez swoje wychowawczynie- panie: Danutę Kłosowską,  Agnieszkę Mularską i Izabelę Załucką. Mieli zdać przed wszystkimi swój pierwszy poważny egzamin, który miał sprawdzić, czy  są godni miana ucznia. Oczywiście zdali go znakomicie, gdyż zostali do tego przygotowani przez swoje panie. Można wręcz powiedzieć, że zdali go śpiewająco, bo podczas apelu cały czas rozbrzmiewały piosenki wykonywane z wielkim zapałem przez kandydatów na uczniów. Wszystkie występy nagrodzili brawami rodzice i zaproszeni goście: pani burmistrz- Jolanta Górna Bobrowska, przedstawiciele Rady Rodziców, przedstawiciele Banku w Trzcielu oraz dyrekcja szkoły. Po zdaniu egzaminu dyrektor szkoły- pan Dariusz Orzeszko pasował przy pomocy wielkiego ołówka każdego z pierwszoklasistów na ucznia szkoły. Wszyscy otrzymali upominki od Rady Rodziców i GBS w Trzcielu. Pani burmistrz złożyła im także gratulacje, przypominając także, że jest również absolwentką naszej szkoły, ale za jej szkolnych czasów, takiego pasowania nie było. Poszczególne klasy dostały również prezenty- pomoce edukacyjne ufundowane przez Radę Rodziców.