Kiermasz świateczny

Okres przedświąteczny jest czasem wytężonej pracy dla naszej świetlicy szkolnej, która oprócz opieki nad uczniami pamięta o rozwijania różnorodnych zainteresowań uczniów, szczególnie artystycznych, poprzez podnoszenie ich sprawności manualnej i rozbudzenie wyobraźni twórczej. Efekty tej pracy można zobaczyć podczas uroczystości szkolnych, gdyż większość dekoracji przygotowują opiekunowie  świetlicy. Prawdziwa eksplozja różnorodnej działalności twórczej pojawiła się  w okresie przedświątecznym, bo też radosna atmosfera sprzyja  temu, aby odbywały się konkursy na ozdoby choinkowe, stroiki i  kartki świąteczne. Tradycyjnie już od lat, uczniowie w świetlicy wykonują  kartki i stroiki świąteczne na rzecz Caritas, przyczyniając się tym gestem do rozpowszechniania dobrego imienia szkoły. Dzieci starają się wykonać swoje prace bardzo starannie, gdyż nasze  kartki  reprezentują szkołę, dlatego że  zostaną wysłane do różnych instytucji i  zaprzyjaźnionych szkół. Część kartek, ozdób i stroików sprzedawaliśmy z powodzeniem na kiermaszu mikołajkowym, zorganizowanym dla mieszkańców Trzciela.