Jasełka 2015

Budzą nas ze snu czarne anioły,
miłość rodzi w nich lęk.
Budzą nas ze snu czarne anioły,
ciągle spadają w dół.

Czasami zapada się grunt i czekamy na ten cud,
jak stary kompozytor, któremu zabrakło nut.
To jest nasz świat, który wygląda jak wrak,
nie pozwól byś oglądał go zza krat, wiara.
Stereotypy, które napędzają ten wiek,
przyśpieszają życie, wrzucam na piąty bieg.
Kocham ten stan, gdy wygrywam.
odbieram puchary, zamykam dział stary,
biorę mikrofon i dalej gram.

Tekst tej piosenki był przewodnią myślą tegorocznego przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez klasy drugie Gimnazjum w Trzcielu pod kierunkiem pani Anny Spyrki oraz Małgorzaty Toporowskiej. Widowisko przyjęło współczesną  formę i  w nowatorski sposób interpretowało symbolikę bożonarodzeniową. Uwagę oglądających zwracało pomysłowe wykorzystanie światła w teatrze cieni, dynamiczna choreografia oraz oczywiście znakomity śpiew. Sceny „z piekła rodem”- wzbudzały śmiech u młodszych, a starsi mogli zastanowić się nad głębszym sensem kuszenia człowieka przez dobra świata współczesnego. Uczestniczący w realizacji projektu gimnazjaliści z klas drugich zostali docenieni nie tylko przez oglądającą ich społeczność szkolną, ale także nagrodzono ich podczas XV Powiatowych Przeglądów Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Międzyrzeczu, kwalifikacją do udziału w przeglądach wojewódzkich.