Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Trzcielu w Filharmonii Folkloru Polskiego

16 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcielu udali się na koncert do Filharmonia Folkloru Polskiego w Zbąszyniu. Do tej pory to uczniowie i nauczyciele szkoły muzycznej przyjeżdżali do nas, ale w 2014 roku powstała na miejscu starej szkoły Filharmonia Folkloru Polskiego i dlatego pani Zyta Wojciechowska zaproponowała uczniom naszej szkoły wysłuchanie koncertu w nowym budynku szkoły. Została ona zbudowana ze środków unijnych, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sala koncertowa jest jedną z najpiękniejszych sal w Polsce. Wielu naszych uczniów uczy się gry na instrumentach w tej szkole i to właśnie ich mogliśmy usłyszeć podczas koncertu. Wystąpili min.: Dawid, Jan, Jonasz Woźniakowie, Weronika Korycka, Aleksandra Płonka, Wiktor Podrez. Wielki aplauz publiczności wzbudził występ zespołu, w którym grają dwaj bracia Woźniakowie.