Klasa 2a szuka wiosny na ogrodach działkowych

W ramach kręgu tematycznego „Wiosna w sadzie i w ogrodzie” uczniowie klasy 2a z wychowawcą Zytą Wojciechowską wybrali się spacerkiem do Swidwowca na Ogródki Działkowe. Celem wycieczki była obserwacja kwitnących drzew i krzewów owocowych, powstawanie owoców, rola owadów w zapylaniu,  wiosenne prace w ogrodzie, rozpoznawanie i nazywanie narzędzi ogrodniczych oraz spotkanie z działkowcami.

Spacerując alejkami, dzieci rozpoznawały kwitnące drzewa i krzewy oraz podziwiały barwy budzącej się do życia przyrody. Miały okazję zaobserwować  pracę pszczół oraz działkowców pracujących w swoich ogrodach. Nazywały też narzędzia, jakimi posługiwali się działkowcy. Chętnie zadawali pytania związane z pracami wiosennymi w ogrodzie i sadzie. Potrafiły wymienić pierwsze warzywa, które zaczęły kiełkować. Z radosnym uśmiechem przemierzały kolorowo ukwiecone alejki ogrodowe. Wycieczkę edukacyjną zakończył test wiedzy wiosennej, który dzieci zdały celująco.

Autor: ZW