Dzień Patrona

12 maja 2017 roku obchodziliśmy w Szkole Podstawowej  najważniejsze święto czyli Dzień Patrona szkoły. Dyrekcja przygotowała mnóstwo atrakcji.

Dzień rozpoczęliśmy od uroczystej mszy, po której obejrzeliśmy prezentację przypominającą dokonania patrona szkoły mjr. Henryka Dobrzańskiego, którą przygotował pan Marek Nowakowski. Po odśpiewaniu ,,Roty" uczniowie klasy szóstej i gimnazjum prowadzeni przez poczet sztandarowy, przeszli ulicami miasta do szkoły, gdzie  kolejną atrakcją tego dnia były zawody strażackie. Patronem gimnazjum jest bowiem Święty Florian.

Klasom czwartym i piątym zaproponowano wyjście integracyjne nad jezioro Tartackie, gdzie rozegrano gry zespołowe. Po długim spacerze wszystkim smakowały kiełbaski własnoręcznie smażone nad ogniskiem.