Wycieczka klas 2a, 2b, 1a do Torunia

We wtorek 16 maja uczniowie klasy 2a i 2b oraz klasy 1a pod opieką wychowawców pani Zyty Wojciechowskiej i pani Anny Górnej oraz rodziców, uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Celem wycieczki było poznanie walorów historyczno – turystycznych miasta; poznanie miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Gotycka Starówka; poszerzenie wiedzy na temat zjawisk i procesów zachodzących we Wszechświecie – seans w Planetarium; poznanie historii w oparciu o zwiedzanie: Murów Obronnych, Krzywej Wieży, Katedry św. Janów, Pomnik Kopernika i Dom Kopernika.

Zwiedzanie Torunia uczniowie rozpoczęli od warsztatów edukacyjnych w Ratuszu Staromiejskim. Zostali podzieleni na grupy trzyosobowe, otrzymali plany muzeum i musieli w oparciu o ten plan wykonać zadania. Wymagało to od dzieci nie lada wysiłku, orientacji, ale znakomicie sobie poradzili. Było to nietypowe dla dzieci zwiedzanie muzeum. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z przewodnikiem, który pokazał Rynek Staromiejski a w nim m.in.: Dwór Artusa, Pomnik Kopernika, Dom Kopernika, Katedrę św. Janów, Krzywą Wieżę, Mury Obronne, Pomnik Flisaka, który uchronił miasto od żab. Oczywiście ważnym punktem programu dla dzieci było kupienie pamiątek. Po wyczerpującym spacerze cała grupa udała się na smaczny obiad. Następnie do Muzeum Toruńskiego Piernika. Każde dziecko mogło wykonać własnoręcznie piernik ozdobny. W trakcie ich pieczenia dzieci podzielone na grupy zwiedzały muzeum. Dzieci miały możliwość również zakupu pierników. Ostatnim punktem wycieczki był seans w Planetarium. Bardzo spodobało się wszystkim to rodzinne miasto sławnego, polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Autor: ZW