Wycieczka klasy II C do Wrocławia

W środę 16 maja uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawcy pani Małgorzaty Kuryś oraz rodziców, uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Celem  wycieczki było odwiedzenie Hydropolis oraz ZOO z Afrykarium.

Pobyt we Wrocławiu uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Zoo i Afrykarium, gdzie zapoznali   się z kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu i zwierzętami żyjącymi na różnych kontynentach. Po wyczerpującym spacerze po ZOO cała grupa udała się na smaczny obiad, który zjadła w pobliżu Hydropolis. W czasie warsztatów edukacyjnych w Hydropolis uczniowie dowiedzieli się, jakie właściwości posiada woda i do czego można ją wykorzystać. Podczas doświadczeń uświadomili sobie, że woda to wyjątkowa substancja, występująca w trzech różnych stanach skupienia. Dowiedzieli się także, jaką część powierzchni Ziemi zajmuje woda oraz w jaki sposób powstają chmury oraz mgła. Ostatnim punktem wycieczki  w drodze powrotnej był Mc Donalds. Po posiłku, pełni wrażeń, zadowoleni wróciły do domu.

Autor: MK