Pielgrzymka do Rokitna

W czwartek 18 maja dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do I komunii świętej, udały się z nauczycielami i przedstawicielami rodziców, na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Dzieci zwiedziły tutejsze muzeum, upamiętniające postać Sługi Bożego Bp Wilhelma Pluty, oraz osobę św. Jana Pawła II, który jako papież pielgrzymował do ziemi lubuskiej. Następnie w procesji weszły do Sanktuarium, gdzie wysłuchały prelekcji na temat historii tego miejsca. Potem wszyscy wzięli udział w Mszy świętej, która była sprawowana o godz. 11.00. Po Eucharystii był czas na zakup pamiątek, zrobienie wspólnych fotografii i zjedzenie czegoś słodkiego. Był to piękny czas, wspólnego spotkania i przede wszystkim podziękowania Jezusowi i Maryi za dar komunii świętej.

Autor: ks. Tomasz Gawlik