Podsumowanie programu Cała Polska Czyta Dzieciom w klasach drugich

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klas drugich realizowali program ogólnopolski Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem programu było m.in. pogłębienie świadomości o potrzebie głośnego czytania dzieciom, rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą, przekazywanie wiedzy o świecie, przyrodzie, środowisku w którym żyjemy, przygotowanie do aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, kształtowanie postaw twórczych, zainteresowań, uczenie praktycznych zasad zachowania się w grupie i współpracy w celu realizacji wytyczonego celu, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości.

Podczas realizacji programu dzieci miały zajęcia w bibliotece szkolnej z panią Aliną Konieczek oraz w bibliotece publicznej z panią Wioletą Fabian. Odbyły się spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy z wielką chęcią i zaangażowaniem czytali fragmenty swoich ulubionych książek oraz bajki i baśnie. Odbyło się również spotkanie z autorką książek. Na zajęciach edukacyjnych również wychowawcy czytali fragmenty ulubionych książek swoim uczniom.

Autor: ZW