Mamy najlepszych młodych strażaków ochotników w powiecie

Dzień 24 września 2017 roku będzie  szczęśliwym dniem dla młodych strażaków z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu.

W tym dniu w Bledzewie zostały zorganizowane powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze "LASY BEZ POŻARÓW" . Honorowy patronat nad tą imprezą objęli: Starosta Międzyrzecki i Komendant Powiatowej Państwowej Strazy Pożarnej w Międzyrzeczu. W zawodach uczestniczyło 11 drużyn młodzieżowych z gmin Bledzew, Skwierzyna, Pszczew, Przytoczna, Międzyrzecz i Trzciel.

Podczas wielogodzinnych zawodów uczestnicy turnieju wykonywali wiele ciekawch konkurencji sprawnościowych i teoretycznych. Były pokazy sprawności bojowej strazaków, ćwiczenia w posługiwaniu się podręcznym sprzętem gaśniczym w warunkach leśnych, ćwiczenia sprawnościowe udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zawodów zmagali sie z testami wiedzy o lesie i ratownictwie madycznym.

Po ukończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punków reprezantacja naszego Zespołu w Składzie: Larysa Gołek, Maja Hajdacz, Ada Galus, Paweł Czepiżak, Kacper Brodziak i Michał Konieczny po pasjonującej rywalizacji zajęlła pierwsze miejsce.