Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Witamy wsród grona uczniów naszej szkoły- pasowanie klas pierwszych!

W piątek 20 października  2017 roku odbyła się pierwsza, bardzo ważna uroczystość w szkolnym życiu uczniów klas pierwszych- pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Trzcielu. Przejęte swym  wystąpieniem pierwszaki wspierali nie mniej przejęci  rodzice. Wspaniale przygotowani  uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie zgromadzonej publiczności.  Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania przed  sztandarem szkoły. Potem dyrektor szkoły, pan D. Orzeszko, wielkim ołówkiem pasował każdego z pierwszków na ucznia. Sukcesów w szkole życzył dzieciom także pan  burmistrz Jarosław Kaczmarek oraz dyrektor Banku Spółdzielczego pan Rafał Toporowski  i  sołtys Jasieńca pan Józef Jęcz. Wielką niespodzianką było ufunduwanie przez Radę Rodziców  kuferka pierszoklasisty, który wręczał każdemu z uczniów pan Wojciech Łotecki. Po zakończonym apelu uczniowie rozeszli się do klas na słodki poczęstunek, które przygotowały mamy. Życzymy wszystkim pierwszakom sukcesów i  mamy nadzieję, że dalsza nauka pod kierunkiem wychowawczyń: pani Danuty Kłosowskiej i Wiesławy Sawki, będzie im wychodziła tak wspaniale, jak sama uroczystość. A uśmiechnięte buzie, które widzieliśmy na pięknej dekoracji, będą towarzyszyły maluchom przez kolejne osiem lat pobytu w murach naszej szkoły. Powodzenia!

Autor: B.P.