Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest. Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc. Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map, Bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska ma!

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcielu od rana chodzili  z  dumnie przypiętymi do piersi biało-czerwonymi kotylionami. Na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klasy siódmej, pod kierunkiem pani Joanny Filipiak i Krzysztofa Pawlika, obejrzeliśmy  prezentację,  obrazującą zgromadzonym historię naszego państwa. Uczniowie przypomnieli bohaterską postawę dzieci z Wrześni, które stanęły w obronie mowy polskiej. Występy urozmaiciły też pieśni patriotyczne. Ważnym w dzisiejszych czasach przesłanie niosły  słowa piosenki Marka Grechuty, która zakończyła uroczystość.

I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym

historią swą, mową, sztuką te trzy kwiaty

trzymasz w swych rękach jak schedę pokoleń

muszą wciąż kwitnąć by kraj dalej trwał