Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Szlachetna Paczka 2017

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu po raz drugi przyłączyli się do ogólnopolskiego projektu SZLACHETNA PACZKA 2017.

Podczas tegorocznej akcji postanowiliśmy pomóc 85-letniej pani Danucie, która znajduje się w skrajnie trudnej sytuacji. Pani Danuta jest samotną seniorką mieszkającą na skraju wsi. Jeszcze kilkanaście lat temu otoczona była rodziną i gronem przyjaciół. Teraz jest sama – wszyscy odeszli. Pomimo samotności stara się radzić sobie samej. Od kilku lat choruje na zwyrodnienie stawów (nóg i rąk).Choroba spowodowała ograniczenia w chodzeniu i cięższych pracach w obrębie domu. Otrzymuje emeryturę w wysokości 1160 zł, z której po opłaceniu opłat pozostaje jej na życie około 400zł miesięcznie.

Chcielibyśmy i w tym roku przyczynić się szczęścia ludzi najbardziej skrzywdzonych przez los. Zbliża się bowiem magiczny czas świąt, kiedy wszystko jest możliwe, wszystko może się wydarzyć, kiedy wspólnie jednoczymy się i spoglądamy w kierunku drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że i  w tym roku przyłączą się Państwo do naszej akcji i wesprą nas w czynieniu małego cudu. Cudu, który może odmienić czyjeś życie.

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY TO:

Pralka automatyczna (postępująca choroba zwyrodnieniowa stawów spowodowała, że nie ma już sił prać we „Frani”)

żywność (podstawowe produkty  żywnościowe: herbata, kawa, ryż,  kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, masło, owoce, słodycze (które pani Danuta bardzo lubi a nie stać jej, aby sobie kupić))

środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon,  mydło/żel myjący)

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

Kołdra puchowa (obecna kołdra jest już zużyta, ma ją od wielu lat i w zimne noce nie zapewnia już ciepła)

SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

Słodycze (pani Danuta lubi je bardzo, a nie stać jej na ich zakup)

ZBIÓRKĘ PROWADZIMY DO DNIA 6 GRUDNIA

Koordynatorami projektu są: Marta Merda-Nowak i Ewelina Twardowska

oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Samorząd Uczniowski Gimnazjum.