Dzień Patrona

18 maja w Zespole Edukacyjnym w Trzcielu świętowaliśmy Dzień Patrona. Obchody rozpoczęliśmy od uroczystej mszy, którą poprzedziła część artystyczna. Jej przesłaniem była pamięć o tych, którym zawdzięczamy to, że dziś żyjemy w niepodległej Polsce, a był wśród nich także patron naszej szkoły mjr Henryk Dobrzański „Hubal”. Po mszy, poprzedzani przez sztandary przeszliśmy na teren szkoły.

Klasy szóste wyjechały do Międzyrzecza, gdzie zwiedziliśmy Muzeum, a następnie wielką atrakcją były kiełbaski z grilla, które zjedliśmy na dziedzińcu zamku.

Klasa siódma,  brała w tym czasie w zawodach strażackich, zorganizowanych ze względu na to, że patronem gimnazjum jest Święty Florian. Klasy młodsze spędzały Dzień Patrona na zabawach nad naszymi jeziorami.

Autor: K.F.