Spotkanie z absolwentką szkoły panią Joanna Zgodą-Pols Senior Director Department Regulatory Affairs Regeneron Pharmaceuticals.Inc

57 uczniów najstarszych klas naszej szkoły musi niedługo próbować odpowiedzieć sobie na trudne pytanie: „Co dalej? Jaką szkołę wybrać?”. Możliwe, że łatwiej im będzie sobie na to odpowiedzieć po spotkaniu z absolwentką naszej szkoły panią Joanna Zgodą-Pols Senior Director Department Regulatory Affairs Regeneron Pharmaceuticals.Inc. Ona stawiała sobie te pytania ponad 30 lat temu, w trudniejszych czasach, które nie stwarzały tylu możliwości rozwoju, a jednak dzięki uporowi, pracowitości i dużemu szczęściu, zrobiła karierę, o której na pewno wcześniej nawet nie marzyła.

Dr Joanna Zgoda-Pols uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Trzcielu w latach 1980-1988.   Natępnie do Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek w Poznaniu.  Po maturze w 1992, wyjechała na stypendium do katolickiego college’u Thomas More w USA, gdzie po 4-letnich studiach w 1996 ukończyła wydział biologii.  W latach 1997-2002 studiowała chemię produktów naturalnych na University of the Sciencesw Filadelfii.  Po otrzymaniu naukowego tytułu doktora, podjęła pracę w Naukowym Instytucie firmy farmaceutycznej Schering-Ploughna Wydziale Farmakokinetyki i Metabolizmu Leków.  Przez prawie 10 lat zdobywała doświadczenie zawodowe w dużych firmach farmaceutycznych Johnson and Johnson oraz Merck.  W roku 2012 podjęła pracę na Wydziale Rejestracji Leków w firmie Merck, gdzie byla odpowiedzialna za rejestrację nowych leków syntetycznych w USA, Unii Europejskiej, Kanadzie, Japonii oraz wielu innych krajach.  Od 3 lat, dr Zgoda-Pols pracuje w jednej z najlepszych w USA firm bio-farmaceutycznych, Regeneron Pharmaceuticals, gdzie jest odpowiedzialna za prowadzenie negocjacji pomiędzy firmą i głównymi agencjami rejestracji leków na świecie.  Jednym z jej największych sukcesów zawodowych jest rejestracja w USA w październiku tego roku nowoczesnego leku biologicznego DUPIXENT wskazanego w leczeniu przewlekłej astmy o średnium lub ciężkim nasileniu. Obecnie dr Zgoda-Pols pracuje nad rozwojem i rejestracją nowych leków biologicznych na Wydziale Immuno-Onkologii.

Autor: KF i ZW