Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Niebo - ziemi, niebu - ziemia,
wszyscy - wszystkim ślą życzenia,
drzewa - ptakom, ptaki - drzewom,
tchnienie wiatru - płatkom śniegu.

Klasy świątecznie udekorowane, pachną choinki, słychać kolędy, wszyscy przygotowują się do świąt. |Z niecierpliwością oczekujemy ostatniego dnia szkoły. A dzień ten też był wyjątkowy za sprawą przedstawienia jasełkowego przygotowywanego w tym roku przez ks. Tomasza Gawlika i ks. Mateusza Stopę oraz uczniów klas czwartych. Życzenia wszystkim złożył także pan dyrektor Dariusz Orzeszko, zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Marek Bednarek i burmistrz pan Jarosław Kaczmarek. Uczniowie spotkali się jeszcze ze swoimi wychowawcami, którzy przypomnieli im o bezpiecznym wypoczynku, szczególnie podczas świętowania Nowego Roku.

Autor: K.F.