Szlachetna Paczka - sprawozdanie

Akcja Szlachetna Paczka już na stałe wpisała się do kalendarza działań naszej Szkoły i jest wspierana przez całą jej społeczność. Niesiemy pomoc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej często z niezależnych od siebie przyczyn. Tym razem postanowiliśmy być wsparciem dla starszych osób.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pan Stanisław z mamą byli bardzo zszokowani ilością otrzymanych paczek, które nie mieściły się w pokoju, w którym leżała pani Barbara. Pan Stanisław nie wiedział co ma z sobą zrobić i nie wierząc, że wszystkie są dla nich na początku podnosił paczki i pokazywał mamie nie chcąc ich rozpakowywać. Dopiero po kilkakrotnym upewnieniu się, że jednak to wszystko jest dla nich zaczął je otwierać i układać ich zawartość na łóżku mamy. Pani Barbara wciąż nie wierząc brała w dłonie każdą otrzymaną rzecz i powtarzała "O Boże". Była zdumiona, że otrzymała trzy pary butów, tak bardzo potrzebny dres, czy ciśnieniomierz. Niesamowite jak bardzo rodzina cieszyła się z otrzymanych paczek. Pan Stanisław powiedział, że o lodówce i kuchence powie mamie dopiero później, bo może zwyczajnie tego nie przeżyć. W pokoju wypełnionym szczelnie paczkami czuć było niezwykła atmosferę głębokiego wzruszenia.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Dziękuje ogromnie za wybranie rodziny pani Barbary i przygotowanie tak rewelacyjnej paczki dla całej rodziny. Możecie być pewni, że pani Barbara i pan Stanisław byli bardzo wzruszeni i zachwyceni rzeczami, które otrzymali. Sprawiliście, że ci starsi ludzie mieli łzy szczęścia. Patrzą też bardzo optymistycznie na nadchodzące dni. To, jak Państwo postarali się, żeby ta paczka była prawdziwym prezentem... To coś pięknego. Życzę Państwu z całego serca pełnych pokoju i radości, dobrych wzruszeń świąt Bożego Narodzenia.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

"To jakiś nieprawdopodobny sen. Bardzo dziękujemy Darczyńcy. Bardzo jesteśmy wdzięczni i życzymy jak największych radości i powodzenia. Dziękujemy". Pan Stanisław przekazał nam kartkę dla Darczyńcy, ale wzruszenie powodowało, że trudno było mu mówić.

Autor: MMN