Zainteresuj się- ciekawy projekt

Czym jest piękno? Dlaczego oceniamy innych? Czy łatwo jest nam mówić o swoich zaletach? Na te pytania oraz wiele innych staramy się znaleźć odpowiedzi.

Trójka dziewczyn, czyli Wiktoria, która jest absolwentką naszej szkoły oraz dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek w Pniewach Melania i Dominika, postanowiła stawić czoła wyzwaniu, jakim jest olimpiada Zwolnieni z Teorii. Polega ona na zrealizowaniu grupowego projektu, który przedstawi konkretny problem społeczny i pomoże go zwalczyć.

Nazywamy się Niezauważalne piękno i postanowiłyśmy zająć się problem z którym zmierza się zapewne każdy z nas. Nasz projekt ma na celu zwrócenie uwagi na brak akceptacji wyglądu. Od samego początku bardzo zaangażowałyśmy się w to przedsięwzięcie, włożyłyśmy w projekt dużo pracy i serca. Zaczęłyśmy od nagrania krótkiego filmiku, w którym w skrócie omawiamy nasz projekt orazmówimy o swoich doświadczeniach związanych właśnie z ocenianiem wyglądu.Stworzyłyśmy fanpage na Facebooku i Instagramie. Potem zajełyśmy się przygotowaniami do naszych spotkań, które były naszym głównym celem. W efekcie powstało kilkaset ulotek z naszym własnym i oryginalnym logiem oraz z naszymi przewodnimi hasłami. Zrobiłyśmy również kilkaset karteczek "Uśmiechnij się", aby osoby, którym je przekażemy mogły rozpowszechniać uśmiech od nas. Ułożyłyśmy ankiety dotyczące oceny innych a także naszej samooceny (ich wynikami zapewne się z wami podzielimy). Nadszedł więc czas, aby realizować nasze spotkania, najpierw próbowałyśmy swoich sił w klasie pierwszej i drugiej liceum w naszym liceum. Następnie wyruszyłyśmy do pobliskich szkół.  Przed nami kolejne spotkania i odpowiedzi na pytania, bardzo się cieszymy, że mamy szansę brać w tym udział!