Emilia Łukowski finalistką etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie

Emilia Łukowski, uczennica naszego gimnazjum 22 maja reprezentowała województwo lubuskie  w czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu – Akademia Wiedzy o Prawie organizowanej przez  Centrum Edukacji Prawnej. Etap centralny odbywał się w Warszawie w gmachu Sądu Najwyższego.   W tegorocznym konkursie wzięło udział 426 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych z 83 placówek szkolnych. Do finału w Warszawie dotarło 14 uczestników. Nasza szkoła bierze udział w Akademii po raz trzeci. Emilka podczas konkursu musiała wykazać się znajomością zasad prawa, konstytucji, praw dziecka. pytanie, z którym musiała się zmierzyć dotyczyło uprawnień Trybunału Stanu i Trybunału Konstytucyjnego.

Konkurs to doskonała okazja, by popularyzować wiedzę prawniczą wśród uczniów, uświadamiać im, że kwestie prawne dotyczą nas wszystkich każdego dnia, że warto znać prawo, nie tylko po to, by przestrzegać przepisów i wypełniać swoje obywatelskie obowiązki, ale też móc korzystać z prawa jako środka chroniącego nasze interesy. To okazja, by pokazać, że znajomość prawa przydaje się na każdym etapie życia, bo „Tyle praw masz, ile ich znasz”.

Udział w Konkursie stał się też okazją do zobaczenia najważniejszych miejsc w stolicy.