Wycieczka klas drugich i trzeciej do Zielonej Góry

W piątek 24 maja klasy drugie i trzecia wybrały się na wycieczkę do Zielonej Góry. W programie wycieczki były odwiedziny w Krainie Słodkości jedynej w Zielonej Górze manufaktury słodyczy. Dzieci poznały tajniki produkcji łakoci podczas lekcji, po której każde wyszło z własnoręcznie wykonanym lizakiem. Odwiedziliśmy też Centrum Przyrodnicze gdzie w interaktywnej sali wszystkimi zmysłami poznaliśmy przyrodnicze, fizyczne i chemiczne zagadki świata. W Palmiarni zobaczyliśmy tropikalne rośliny i akwaria z rybami, a z tarasu widokowego przepiękny widok na miasto. Absolutnym hitem było planetarium Wenus z potężną i unikatową  na skalę światową 10- metrową opuszczoną kopułą. Podczas spaceru zobaczyliśmy deptak, przy którym oprócz Wieży Głodowej, Ratusza, „najstarszego mieszkańca miasta” wyszukiwaliśmy słynne zielonogórskie bachusy. Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Autor: WS i DK