Wycieczka klas pierwszych do Poznania

W czwartek 30 maja klasy pierwsze były na wycieczce w Poznaniu. Wzięły udział w programie edukacyjno – poznawczym „POZnaj Ławicę”: zwiedzanie terminalu pasażerskiego w części ogólnodostępnej wraz z antresolą i tarasem widokowym, „ścieżka pasażera”: wydanie okazjonalnych „kart pokładowych” przy stanowiskach check-in, zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów, zwiedzenie hali odlotów oraz salonu Business Executive Lounge, przejście do hali przylotów (hala odbioru bagażu), pamiątkowe zdjęcie przy pylonie Patrona lotniska; przejazd autobusem po płycie lotniska do budynku straży pożarnej obsługujących lotnisko. Kolejnym punktem wycieczki było „Rogalowe Muzeum Poznania”. Dzieci poznały recepturę i składniki używane do produkcji Rogali Świętomarcińskich, legendę o powstaniu Rogali, degustowały Rogale, wspólnie wypiekały Rogale Świętomarcińske przy użyciu tradycyjnych narzędzi, wysłuchały elementy poznańskiej gwary, otrzymały certyfikaty czeladnicze.

Autor: ZW