UROCZYSTE OTWARCIE HALI SPORTOWEJ W TRZCIELU - część oficjalna

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”

FILM z uroczystości

FILM z odsłonięcia pamiątkowej tablicy

Otwarcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Trzcielu. Inwestycja, która była wyczekiwana od wielu lat. Jej budowa była marzeniem kilku dyrektorów szkoły, były już przygotowane plany, a jednak zawsze coś stawało na przeszkodzie. I nareszcie- JEST- PEŁNOMETRAŻOWA HALA SPORTOWA. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się i 06 września 2019 roku nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

Hali nadano imię wybitnej zapaśniczki i absolwentki szkoły w Trzcielu- pani Moniki Michalik. Po poświęceniu budynku przez ks. proboszcza- Marka Bednarka, zdobywczyni brązowego medalu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2016r. w Rio de Janeiro, osobiście dokonała odsłonięcia tablicy. Uroczystość zgromadziła wielu wybitnych osobistości, między innymi gościliśmy: Tomasza Kucharskiego- posła na sejm RP, Romana Sondeja- dyrektora generalnego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., Janinę Grzecznowską- dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Lubuskiego Kuratorium Oświaty, Stanisława Tomczyszyna- Wicemarszałka Województwa Lubuskiego,  Andrzeja Suprona- Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Bronisława Maly- Prezesa Okręgowego Związku Piłki Ręcznej, Agnieszkę Olender- Starostę Międzyrzeckiego, delegację z zaprzyjaźnionej gminy Falkenberg z Niemiec, Edwarda Fedko- byłego wicemarszałka województwa lubuskiego, wójtów i burmistrzów powiatu międzyrzeckiego, przedstawicieli Regionu Kozła, burmistrza Trzciela- Jarosława Kaczmarka, Jacka Marciniaka- Przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzcielu, radnych Trzciela. Oczywiście przybyli także mieszkańcy miasta, uczniowie i nauczyciele.

Gospodarz obiektu- dyrektor Dariusz Orzeszko po przywitaniu zgromadzonych przypomniał historię starań o budowę hali. Jego wkład zaś docenił Prezes Związku Piłki Ręcznej Bronisław Maly, wręczając mu Honorową Odznakę Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej.

Po części oficjalnej zaproszono zgromadzonych od obejrzenia dynamicznej części artystycznej, w której zaprezentowali się uzdolnieni absolwenci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcielu. Wystąpiły także maluchy z Przedszkola Bajkowego w Trzcielu. Grupa wokalna przygotowana przez panią Annę Spyrkę zachwyciła doskonałym wykonaniem utworów, na tle których prezentowały się gimnastyczki, a także zapaśnicy z Klubu „Orlęta” Trzciel. To właśnie oni, wraz z prowadzącym  trenerem Mieczysławem Kurysiem, zyskali ogromne brawa publiczności, za pokaz umiejętności zapaśniczych, godnych następców Moniki Michalik.  Oczywiście nie mogło w tym momencie zabraknąć cheerleaderek z   zespołów tanecznych, prowadzonych przez panią Agnieszkę Glapkę przy Centrum Kultury w Trzcielu. Zwieńczeniem części artystycznej była prezentacja przez uczniów pucharów Moniki Michalik na tle piosenki „Do przodu, Polsko!”

„Do boju, Polsko!

Nie zginiesz nigdy

Póki o zwycięstwo grasz

Do przodu, Polsko

Do boju, Polsko

Wygrana będzie

Jeśli mocne orły masz...”

Wzruszenie było widoczne na twarzach wielu zgromadzonych, gdyż owacjami na stojąco podziękowano w tym momencie Monice Michalik za jej wysiłek włożony w zdobycie medalu.

Pani Monika Michalik jest też właścicielką tytułu Honorowego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Trzcielu. Takie tytułu wręczono również panu Łukaszowi Banakowi, Michałowi Nowakowi i Łukaszowi Merdzie. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia. Dyrektor podziękował organizatorom: Katarzynie Falkowskiej, Piotrowi Falkowskiemu i Annie Spyrce.