Europejski Dzień Języków

8 października 2019 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych - święto, które   już na stałe zagościło w kanonie naszych imprez szkolnych.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie idei europejskiej oraz uświadamianie uczniom korzyści płynących z nauki języków obcych. Nie można również pominąć wzmacniania zdrowego współzawodnictwa,  przełamywania barier w prezentowaniu swoich prac przed społecznością szkolną oraz integracji zespołów klasowych i całej społeczności uczniowskiej.

W tym roku szkolnym w ramach Dnia Europejskiego zorganizowany został Festiwal Piosenki Europejskiej. Każda klasa wybierała jedną piosenkę (zespołu lub wykonawcy) w dowolnym języku europejskim i przygotowywała do niej występ z użyciem podkładu muzycznego. Uczniowie śpiewali piosenki znanych zespołów/wokalistów w języku angielskim, francuskim i włoskim. Wszystkie klasy były bardzo dobrze przygotowane do występu, miały przepiękne stroje i przede wszystkim znali tekst piosenki w języku obcym.

Popisy klas oceniało jury pod kątem  zaangażowania całej klasy, strojów, rekwizytów, wrażeń estetycznych, znajomości tekstu oraz wymowy w danym języku. I miejsce zajęła klasa 8a, wyróżnienie zdobyła klasa 6b.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, słodycze i nagrodę.