To już 15 lat!!!

Trzciel - Fakenberg 15 lat współpracy polsko- niemieckiej

Szkoła Podstawowa w Trzcielu od 15 już lat współpracuje z niemiecką szkołą podstawową. Placówka ta mieści się w małej, malowniczej miejscowości Falkenberg, położonej w Brandenburgii, w powiecie Märkisch - Oderland, około 180 km od Trzciela, 70 km od Kostrzynia i 60 km od Berlina.

Od 15 lat, dzięki współpracy dyrektorów obu placówek, nasze szkoły organizują wspólne przedsięwzięcia kulturalno-sportowe i wymianę młodzieży. Uczniowie polscy i niemieccy poznają swoje kraje, tradycje, nawiązują przyjaźnie. Co roku zabieramy uczniów z naszej szkoły, by zobaczyli, że mimo różnic językowych wiele nas łączy. Z naszej strony od samego początku koordynatorem tej współpracy jest pani Joanna Gwiazda. Program wymiany jest zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży  Euroregionu ProEuropa Viadrina i to właśnie od tej organizacji dostaliśmy dyplom upamiętniający 15 lat współpracy między naszymi szkołami.

Autor: K.F.