Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Bezpieczne ferie z Radiem Zachód 2018

W piątek 2 lutego w naszej szkole na zaproszenie pana Burmistrza Jarosław Kaczmarka gościliśmy na czwartej lekcji dziennikarzy Radia Zachód Zielona Góra. Celem spotkania w klasach I-III SP była prelekcja i pokaz połączone z konkursem plastycznym nt. BEZPIECZEŃSTWA  w bardzo szerokim aspekcie.

Goście wyposażeni byli w bardzo wiele akcesoriów: różnego rodzaju odblaski, znaki drogowe, sygnalizatory, zdjęcia pokazujące niebezpieczne sytuacje na drodze itp. Przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznych zabawach podczas ferii zimowych, wyboru odpowiednich miejsc. Aranżowali sytuacje niebezpieczne i  pokazywali jak w takich sytuacjach nieść pierwszą pomoc i  kogo zawiadomić w razie takiej potrzeby. Przypomnieli zasadność i potrzebę wzywania pomocy oraz wybierania numerów alarmowych. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym, który był podsumowaniem przekazanych wiadomości. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, a zwycięzcy zostali wyróżnieni. Oby to spotkanie zaowocowało wiedzą i rozsądkiem! ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIECIOM UDANYCH FERII, KTÓRE ROZPOCZNĄ SIĘ 12 LUTEGO !

Autor: BP