V miejsce drużyny dziewcząt w X Rajdzie Katyńskim

W naszej szkole realizujemy projekt " Odkryj Bohatera". Jest on realizowany w ramach projektu pilotowanego przez Stowarzyszenie Chociszewo- "Wspólna Przyszłość", a pomysłodawcą jest Ministerstwo Obrony Narodowej, które prowadzi projekt " Z  historią oręża polskiego, tradycją i kulturą w tle".
Odkrywanym przez uczniów bohaterem jest Antoni Paluch- powstaniec wielkopolski, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej  i obrońca granicy w Silnej, gdzie zginął 01.09.1939r. Pod kierunkiem pani Anny Górnej został w szkole zorganizowany konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej, upamiętniającej naszego bohatera.
W Brójcach 14.12.2019r odbył się w ramach projektu, festwal patriotycznych gier planszowych. Drugie miejsce zajął w nim uczeń naszej szkoły Marcin Szawerda.  Realizacją projektu w naszej szkole zajmuje się pan Marek Nowakowski.