Laboratorium Przyszłości w Szkole Podstawowej w Trzcielu

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoła Podstawowa im mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Trzcielu aktywnie uczestniczy w tym programie. W ramach współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki  otrzymaliśmy środki w wysokości 89.700 zł

Za otrzymane środki szkoła nasza zakupiła następujące wyposażenie i pomoce naukowe:

Pracownia informatyczna

• Drukarka 3D
  • Pakiet filamentów
  • Mikrokontrolery
  • Gimbak do kamery
  • Mikrofon kierunkowy
  • Mikroport
  • Zestaw oświetleniowy
  • Statyw do kamery
  • Oprogramowanie do edycji i obróbki  dźwięku i obrazu