Program Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa im mjra H. Dobrzańskiego w Trzcielu bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 89 700,00 zł. Za te pieniądze zakupiony został profesjonalny sprzęt: specjalistyczne wyposażenie klasopracowni technicznej, biologicznej czy informatycznej. Zakupiony sprzęt będzie regularnie wykorzystywany przez naszych uczniów podczas zajęć lekcyjnych oraz podczas kół zainteresowań. Nasi uczniowie będą programować, projektować, konstruować, a przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności i  zainteresowania.

Zapraszamy do śledzenie naszych doświadczeń w zakładce galeria.

#LaboratoriaPrzyszlości

Autor: koordynator programu Ireneusz Wojciechowski