Nasi uczniowie korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości

W ramach programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole zakupiono do pracowni informatycznej: drukarkę 3D wraz z pakietem filamentów, mikrokontrolery, gimbal do kamery, mikroport, zestaw oświetleniowy, statyw do kamery, oprogramowanie do edycji i obróbki  dźwięku i obrazu, krzesła obrotowe  do stanowisk komputerowych.

Pracownia techniczna wzbogaciła się o specjalistyczne stoły  z imadłami, szafy narzędziowe z gotowymi zestawami narzędzi do obróbki drewna i metalu, stację lutowniczą, elektronarzędzia (piłę taśmową, wiertarkę stołową, wkrętarkę akumulatorową, szlifierkę, imadło ślusarskie).

Natomiast pracownia biologiczna - chemiczna wyposażona została w specjalistyczne stoliki robocze, szafki podwieszane, stoły i krzesła uczniowskie, mikroskop projekcyjny z kamerą HD oraz programy multimedialne.

Nasi uczniowie używają tego sprzętu każdego dnia w trakcie zajęć. Poniżej krótka fotorelacja. Klasy piąte na lekcji biologii  wykonały  modele budowy komórki zwierzęcej i roślinnej. Uczniowie samodzielnie przygotowali preparat mikroskopowy i obserwowali komórki skórki liścia cebuli. Klasy czwarte na lekcji techniki uczyły się obsługiwać i bezpiecznie posługiwać wiertarko – wkrętarką.

Zapraszamy do śledzenie naszych doświadczeń w zakładce galeria.

#LaboratoriaPrzyszlości

Autor: koordynator programu Ireneusz Wojciechowski