Innowacja pedagogiczna "Play with English" w SP Trzciel

Innowacja pedagogiczna "Play with English"  ma na celu rozbudzanie zainteresowania językiem angielskim, rozwijanie umiejętności językowych oraz wyzwalanie pozytywnych emocji związanych z jego nauką. Innowacja zakłada wplatanie gier, zabaw i działań praktycznych w lekcje j. angielskiego, a także przeznaczenie jednej godziny w miesiącu na wyłącznie działania praktyczne.

Zajęcia metodą storytelling - Podczas świątecznych zajęć uczniowie w oparciu o historyjki napisane przez nauczyciela mieli możliwość przyswojenia nowego słownictwa, tworzenia własnej treści, czytania i kończenia zdań wg własnych pomysłów. Zajęciom towarzyszyły zabawy i gry ruchowe.

"Gramy, bawimy się i uczymy" - podczas lekcji j. angielskiego staramy się dużo czasu poświęcić na samodzielną aktywność oraz zabawy i gry, które pozwalają utrwalić poznane słownictwo: tworzymy zdania, szukamy nowych słów, uczymy się mówić.

Autor: Anna Moskwa